Pereiti prie pagrindinio turinio
Public Health

ERCT ir COVID-19

Dėl kovos su koronaviruso pandemija Europos Komisija pradėjo įgyvendinti COVID-19 klinikinio valdymo pagalbos sistemą (CMSS). Tikslas – padėti ligoninių gydytojams, slaugytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, šiuo metu susiduriantiems su COVID-19 atvejais visoje ES, JK ir EEE šalyse. Ši sistema suteikia specialistams galimybę surasti kolegų kitose šalyse bei centruose ir padeda jiems lengvai tarpusavyje bendrauti.

Kodėl reikia prisijungti prie CMSS?

Ši Europos referencijos centrų tinklų patirtimi pagrįsta iniciatyva suteikia galimybę surasti kolegas, be kita ko, jų vardus, pavardes ir kontaktinius duomenis, ir periodiškai gauti duomenų bazės atnaujinimus. Sistema padeda greitai užmegzti ryšius tarp COVID-19 valdyme dalyvaujančių sveikatos priežiūros specialistų ir ligoninių visoje Europoje.

Šios duomenų bazės gavėjams bus periodiškai teikiama svarbi su COVID-19 ir ERCT susijusi informacija.

Jei norite prisijungti prie sistemos, užsiregistruokite internetu.

Kaip tai veikia?

Užsiregistravę dalyviai gaus dalyvaujančių praktikuojančių gydytojų kontaktinius duomenis.

Dalyvių asmeninė informacija tvarkoma laikantis Reglamento (ES) 2018/1725 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis. Žr. pareiškimą dėl privatumo apsaugos

Nuo 2020 m. kovo 23 d. veikianti sistema kompetentingoms nacionalinėms institucijoms buvo pristatyta ES Sveikatos saugumo komitete ir plačiai reklamuojama sveikatos priežiūros specialistų bendruomenei.

ERCT valstybių narių taryba visapusiškai remia COVID-19 CMSS iniciatyvą, yra įsipareigojusi apie ją informuoti ir padeda ją įgyvendinti atitinkamose savo šalyse.

Projekto tikslas – sutelkti dėmesį tik į paramą gydytojams jų kasdienėje veikloje. Juo nesiekiama spręsti su pandemija susijusių strateginių, organizacinių, logistinių ir visuomenės sveikatos (epidemiologinių ar stebėjimo) aspektų.

Ką daro ERCT sistema, kad padėtų retosiomis ligomis ir COVID-19 sergantiems pacientams?

ERCT susiduria su beprecedenčiu iššūkiu padėti retosiomis ligomis sergantiems pacientams, kurie taip pat yra užsikrėtę naujuoju koronavirusu, gauti jų konkrečią padėtį atitinkančią priežiūrą ir gydymą. Keli Europos referencijos centrų tinklai parengė tikslines iniciatyvas.

ERCT interneto seminarai

Europos Komisijai pradėjus įgyvendinti COVID-19 klinikinio valdymo pagalbos sistemą, SANTE GD surengė interneto seminarų ciklą, kad padėtų gydytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, kurie pirmiausia rūpinasi COVID-19 pacientais. Remiantis Europos referencijos centrų tinklų (ERCT) patirtimi, šiame interneto seminarų cikle pasinaudota kai kurių iš 24 ERCT ekspertų ekspertinėmis žiniomis ir rekomendacijomis dėl kai kurių sudėtingesnių atvejų, kai pacientai serga ir COVID-19, ir reta ar sudėtinga liga arba ligomis, valdymo.

Naudinga informacija

Naudingos nuorodos