Pereiti prie pagrindinio turinio
Public Health

Medicinos priemonėms ir in vitro diagnostikos medicinos priemonėms tenka esminis vaidmuo gelbstint gyvybes, nes jie teikia novatoriškus sveikatos priežiūros sprendimus ligų diagnozei, prevencijai, stebėsenai, prognozavimui, gydymui ar jų eigos palengvinimui.

ES veikia konkurencingas ir novatoriškas medicinos priemonių sektorius, pasižymintis aktyvia mažųjų ir vidutinių įmonių veikla. Jį remia reguliavimo sistema, kuria siekiama užtikrinti sklandų vidaus rinkos veikimą, grindžiamą aukšto lygio pacientų ir naudotojų sveikatos apsauga.

ES rinkoje yra daugiau kaip 500 000 rūšių medicinos priemonių ir in vitro diagnostikos priemonių. Medicinos priemonių pavyzdžiai yra pleistrai, kontaktiniai lęšiai, rentgeno aparatai, širdies stimuliatoriai, krūtų implantai, programinės įrangos programėlės ir klubo sąnario protezai. In vitro diagnostikos priemonės naudojamos mėginių tyrimams atlikti, pavyzdžiui, ŽIV kraujo tyrimams, nėštumo nustatymo testams ir diabetu sergančių pacientų kraujo cukraus stebėjimo sistemoms.

Medicinos priemonių sektorius būtinas teikiant sveikatos priežiūros paslaugas piliečiams, jis yra svarbus Europos ir pasaulio ekonomikos dalyvis.

Sektorių uždaviniai

Dėl nuolatinio ir spartaus sektoriaus vystymosi nustatant tvarų taisyklių rinkinį, kuriuo užtikrinama ir sauga, ir inovacijos, gali kilti problemų nacionaliniu, Europos ir tarptautiniu lygmenimis.

  • Visuomenės sveikatos sistemos
    • ES visuomenės sveikatos sistemos turi prisitaikyti prie naujų ir atsirandančių poreikių, todėl reikia plėtoti bendrą supratimą apie sveikatos priežiūros tikslus, kad būtų įveikta nelygybė ir rūpinamasi senėjančia visuomene.
  • Galimybė naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis
    • Kadangi galimybė naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis gali brangiai kainuoti tiek pacientui, tiek nacionalinėms sveikatos priežiūros sistemoms, ES turi užtikrinti, kad pacientai turėtų geresnes galimybes naudotis medicinos priemonėmis prieinamomis kainomis.
  • Inovacijų palaikymas
    • Siekiant skatinti inovacijas, būtina mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą pritaikyti prie mokslo ir technologijų pažangos ir pereiti prie žiedinės ir ekologiškos ekonomikos, kartu išlaikant konkurencingumą.

Ką daro Europos Komisija?

Vienas iš pagrindinių Europos Komisijos tikslų – didinti konkurencingumą ir kartu užtikrinti medicinos priemonių saugą ir veiksmingumą. Siekdama šio tikslo, Komisija nuolat palaiko ryšius su pacientų ir pramonės asociacijomis, nagrinėja būdus, kaip užtikrinti inovacijas pacientams, kartu padedant įmonėms ir palaikant augimą.

Jungtinės Karalystės išstojimas iš ES („Brexit’as“)