A népegészségügyi szakértői csoport tanácsadást nyújt a Bizottságnak népegészségügyi kérdésekben és az egészségügyi rendszerekkel kapcsolatban – nem fertőző és fertőző betegségek (pl. HIV/AIDS, tuberkulózis, hepatitisz) vonatkozásában egyaránt. A szakértői csoport emellett a védőoltások és az antimikrobiális rezisztencia terén jelentkező kihívások kezeléséhez is tanácsot ad majd a Bizottságnak.
A népegészségügyi szakértői csoportot a Bizottság vezeti, tagjai pedig az uniós országok egészségügyi minisztériumainak munkatársai. Ha Ön szeretne részletesen tájékozódni a szakértői csoport feladatairól és tevékenységéről, ajánljuk figyelmébe a csoportot létrehozó bizottsági határozatot.
A Bizottság egyes kérdések vizsgálata céljából alcsoportokat is létrehozhat. Ezek a korlátozott ideig működő alcsoportok a népegészségügyi szakértői csoportnak számolnak be munkájukról.
Az egészségfejlesztéssel, a betegségmegelőzéssel és a nem fertőző betegségek kezelésével foglalkozó irányítócsoport keretében létrehozott, rákkal és nem fertőző betegségekkel foglalkozó alcsoportok a továbbiakban a népegészségügyi szakértői csoport alcsoportjaiként fognak működni:
A szakpolitika végrehajtása
A népegészségügyi szakértői csoport az egészségfejlesztéssel, a betegségmegelőzéssel és a nem fertőző betegségek kezelésével foglalkozó irányítócsoport által megkezdett munkát fogja folytatni, kiváltképp az alábbi területeken:
Erőforrások
Munkája során a népegészségügyi szakértői csoport többek között a következő népegészségügyi erőforrásokra támaszkodhat:
- A bevált gyakorlatok portálja, mely a legjobb módszerek megvitatására és megosztására szolgál
- Az egészségfejlesztéssel és a betegségmegelőzéssel kapcsolatos ismeretek uniós portálja
- Az egészségügyi ellátás minőségével foglalkozó tudásközpont (hamarosan elkészül)
- Finanszírozási lehetőségek: „Az EU az egészségért” (2021–2027) – az egészségesebb Európai Unió jövőképét megfogalmazó uniós program
- Fertőző betegségek