Pereiti prie pagrindinio turinio
Public Health

Kad būtų sveikas ir gerai jaustųsi, kiekvienas žmogus turi:

  • sveikai maitintis,
  • reguliariai užsiimti fizine veikla,
  • rūpintis tinkamu kūno svoriu.

Dėl nesveikos mitybos ir fizinės veiklos stokos gali kilti didelių sveikatos problemų ir atsirasti didelių išlaidų.

Šiek tiek pakeitus valgymo įpročius ir pradėjus reguliarią fizinę veiklą galima labai pagerinti sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti lėtinėmis ligomis. Sveikesnė gyvensena gali daryti tiesioginį teigiamą poveikį vaikų mokymosi rezultatams ir darbuotojų našumui.

Ką daro ES?

Siekiant ugdyti sveikatą ir užkirsti kelią ligoms, itin svarbu veikti mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Kai kuriose šios veiklos srityse užtikrinti, kad būtų pasiekta rezultatų, galima tik koordinuojant ES lygmeniu.

2007 m. strategija su mityba, antsvoriu ir nutukimu susijusioms sveikatos problemoms spręsti:

  • skatinama mitybos ir fizinio aktyvumo srityse dirbančių grupių, privačiojo sektoriaus, vyriausybių, Europos Komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) partnerystė;
  • nustatomi įvairūs maisto pramonės, pilietinės visuomenės ir žiniasklaidos uždaviniai ir raginama dėti daugiau pastangų, kad būtų, be kita ko, gerinami maisto ruošimo būdai, atsakingai vykdoma rinkodara ir ženklinimas, skatinamas fizinis aktyvumas;
  • nustatomi Komisijos planai griežtinti stebėseną ir ataskaitų teikimo tvarką, bendradarbiaujant su PSO ir įgyvendinant tokias iniciatyvas kaip mitybos politikos duomenų bazė arba tarptautinis fizinio aktyvumo skatinimo dokumentų registras.

Susijusios ES iniciatyvos

Finansavimas ir parama

Europos Komisija finansuoja kelias mitybos ir fizinio aktyvumo problemų sprendimo iniciatyvas vykdydama 2021–2027 m. programą „ES – sveikatos labui“ ir Visuomenės sveikatos programą. Be to, ji administruoja Europos Parlamento finansuojamus bandomuosius projektus, kuriais siekiama išbandyti naujus metodus.

 

vid_nutrition_physical_activity_eu_action1.jpg

 


Jei norite parsisiųsdinti vaizdo siužetą, spustelėkite dešinį pelės klavišą ir išsaugokite AVI (.avi) formatu arba „Quicktime“ (.mov) formatu.

 

Geriausia patirtis