Skip to main content
Public Health

Informacje do pobrania

Informacje o wspólnym punkcie UE służącym do przekazywania danych (EU-CEG) i o jego sposobie funkcjonowania

Informacje techniczne

Informacje techniczne, które pomogą Twojej firmie przygotować system informatyczny do przesyłania danych za pośrednictwem systemu EU-CEG (w tym słowniki danych i plik instalacyjny XML Creator), są regularnie zamieszczane w aplikacji internetowej Komisji Europejskiej CIRCABC.

Wszelkie istotne dokumenty są udostępniane w ramach grupy interesu zajmującej się CIRCABC: EU-CEG – zainteresowane strony z branży.

UWAGA: Dokumenty w bibliotece grupy interesu są ogólnodostępne – dostęp do nich uzyskasz bez zezwolenia. Jeśli jednak chciałbyś otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach (np. o publikacji nowych dokumentów), musisz dołączyć do grupy interesu i włączyć automatyczne powiadomienia. Aby dołączyć do grupy, potrzebne jest konto EU Login (jeśli jeszcze nie posiadasz konta, możesz je utworzyć tutaj). Więcej informacji na temat tego, jak korzystać z automatycznych powiadomień, dostępne jest w sekcji CIRCABC Help.

Dokumenty są przechowywane w folderach bibliotecznych opatrzonych tytułem z datą publikacji. Nowe lub zaktualizowane dokumenty są podane na początku.

Wskazówki dotyczące przekazywania informacji

 • Przewodnik użytkownika EU-CEG (kluczowy dokument referencyjny dla wszystkich użytkowników)
 • Instrukcje dotyczące rejestracji w celu uzyskania identyfikatora podmiotu przekazującego dane (po angielsku i we wszystkich językach urzędowych UE)
  21 GRUDNIA 2021
  submitterid_pl.pdf
  polski
  (300.77 KB - PDF)
  Pobierz
 • Tłumaczenie tabel referencyjnych dotyczących wyrobów tytoniowych (po angielsku i we wszystkich językach urzędowych UE)
  (uwaga: numeracja na zrzutach ekranu odpowiada numerom pól w tabeli przetłumaczonej na końcu wskazówek)
  21 GRUDNIA 2021
  guidelinestobacco_submitterid_pl.pdf
  polski
  (1.84 MB - PDF)
  Pobierz
 • Tłumaczenie tabel referencyjnych dotyczących papierosów elektronicznych (po angielsku i we wszystkich językach urzędowych UE)
  (uwaga: numeracja na zrzutach ekranu odpowiada numerom pól w tabeli przetłumaczonej na końcu wskazówek)
  21 GRUDNIA 2021
  guidelinesecig_submitterid_pl.pdf
  polski
  (1.58 MB - PDF)
  Pobierz