Pereiti prie pagrindinio turinio
Public Health

Papildoma ataskaita

Prie sveikatos būklės šalyse apžvalgų pridedama Europos Komisijos pateikiama papildoma ataskaita, kurioje remiantis šalių analize atkreipiamas dėmesys į tam tikrus horizontaliuosius aspektus.

Sveikatos būklės ES ciklo („State of Health in the EU“) 2021 m. papildomą ataskaitą sudaro dvi dalys.

1 dalyje dėmesys sutelkiamas į Europos sveikatos sistemų atsparumą per COVID-19 pandemiją. Analizėje daugiausia dėmesio skiriama 3 pagrindiniams toliau nurodytiems aspektams.

  • Didžiulio COVID-19 pandemijos poveikio sveikatai supratimas. Šiuo metu turimi rodikliai tik iš dalies atspindi sudėtingą tiesioginį ir netiesioginį COVID-19 pandemijos poveikį sveikatai. Norint jį gerai suprasti, ateinančiais metais reikės toliau rinkti ir analizuoti duomenis.
  • Skaitmeninių inovacijų teikiamų privalumų išnaudojimas sveikatos priežiūros paslaugų ir visuomenės sveikatos srityje. Dėl COVID-19 labai paspartėjo skaitmeninių sveikatos priemonių diegimas sveikatos priežiūros paslaugų ir visuomenės sveikatos srityse. Pasibaigus pandemijai bus labai svarbu įvertinti šių priemonių veiksmingumą, ekonominį efektyvumą ir bendrą poveikį, kad šiomis skaitmeninėmis sveikatos technologijomis būtų galima vaisingai naudotis ilguoju laikotarpiu.
  • Sveikatos sektoriaus darbuotojų strategijų persvarstymas ir kitoks planavimas po COVID-19 pandemijos. Daugumoje Europos sveikatos sistemų įsisenėjęs sveikatos priežiūros darbuotojų trūkumo klausimas pandemijos piko metu iškilo visu aštrumu. Siekiant didinti sveikatos sektoriaus darbuotojų atsparumą reikės naudotis įvairiais svertais, įskaitant sudėtingesnį darbo jėgos planavimą ir didesnes investicijas į įgūdžių derinimo inovacijas, ir kartu nuolat didinti darbuotojų skaičių.

Papildomos ataskaitos 2 dalyje pateikiamos pagrindinės išvados, padarytos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir Europos sveikatos sistemų ir politikos stebėjimo centro parengtose 29 sveikatos būklės šalyse apžvalgose.

Ankstesnės ataskaitos