Pereiti prie pagrindinio turinio
Public Health

Reglamentas dėl sveikatos technologijų vertinimo

Reglamentu (ES) 2021/2282 dėl sveikatos technologijų vertinimo (STVR) padedama gerinti ES pacientų galimybes naudotis novatoriškomis sveikatos srities technologijomis, pvz., vaistais ir tam tikromis medicinos priemonėmis. Juo užtikrinamas efektyvus išteklių naudojimas ir gerinama STV kokybė visoje Sąjungoje.

Juo sukuriama skaidri ir įtrauki sistema, įsteigiant STV nacionalinių arba regioninių institucijų koordinavimo grupę, suinteresuotųjų subjektų tinklą ir nustatant dalyvavimo bendruose klinikiniuose vertinimuose ir bendrose mokslinėse konsultacijose su pacientais, klinikiniais ekspertais ir kitais atitinkamais ekspertais taisykles.

STVR taip pat bus sumažintas nacionalinių STV institucijų ir pramonės pastangų dubliavimas, palengvintas verslo nuspėjamumas ir užtikrintas ilgalaikis ES bendradarbiavimo STV srityje tvarumas.

Šiuo reglamentu

  • savanoriškas nacionalinių institucijų tinklas (STV tinklas) ir
  • ES finansuojamas ir projektais grindžiamas bendradarbiavimas (bendrieji veiksmai EUnetHTA)

buvo pakeisti nuolatine bendro darbo sistema.

Naujoji sistema apima bendrus klinikinius vertinimus, bendras mokslines konsultacijas, naujų sveikatos technologijų nustatymą ir savanorišką bendradarbiavimą.

Reglamentas dėl STV įsigaliojo 2022 m. sausio mėn. ir taikomas nuo 2025 m. sausio mėn.

Reglamento įgyvendinimas

Europos Komisija vykdo keletą su reglamento įgyvendinimu susijusių veiksmų.

Pasiūlymas dėl teisėkūros procedūra priimamo akto

Europos Komisija priėmė pasiūlymą dėl reglamento dėl STV 2018 m. sausio 31 d.

Europos Parlamentas savo poziciją per pirmąjį svarstymą priėmė 2019 m. vasario mėn., o Taryba savo poziciją per pirmąjį svarstymą priėmė 2021 m. lapkričio mėn.

Netrukus po Europos Parlamento balsavimo antrojo svarstymo pradžioje 2021 m. gruodžio mėn. reglamentas buvo priimtas 2021 m. gruodžio mėn.

Poveikio vertinimas

Rengdama pasiūlymą dėl teisėkūros procedūra priimamo akto Europos Komisija, laikydamasi savo Geresnio reglamentavimo gairių, atliko poveikio vertinimą, per kurį nustatyta ES veiksmų būtinybė ir kurio ataskaitoje apibendrintas galimas konkrečių alternatyvų poveikis. Įvertinusi ataskaitą, nepriklausoma valdyba (Reglamentavimo patikros valdyba) pateikė savo nuomonę.

Konsultacijos su suinteresuotaisiais subjektais

Prieš poveikio vertinimo etapą dėl iniciatyvos 2016 m. spalio 21 d. buvo pradėtos viešos konsultacijos internetu, per kurias rinktos nuomonės apie būsimą ES bendradarbiavimą STV srityje. Jos vyko iki 2017 m. sausio 13 d. Rezultatai apibendrinti poveikio vertinimo ataskaitoje ir buvo nuodugniai svarstomi rengiant pasiūlymą dėl teisėkūros procedūra priimamo akto.

Konsultacijų metu surengti keli dvišaliai susitikimai su suinteresuotaisiais subjektais. Skelbiami ir susitikimų su suinteresuotaisiais subjektais protokolai.

Įžanginis poveikio vertinimas

2016 m. rugsėjį paskelbtas įžanginis poveikio vertinimas (jis yra pirmas bet kurios ES iniciatyvos rengimo etapas). Dokumente apžvelgiama dabartinė padėtis ir galimi būdai šalinti nustatytus trūkumus.

Susijusi informacija